Zrobić pierwszy odważny “Krok w przedsiębiorczość”

Zrobić pierwszy odważny “Krok w przedsiębiorczość”

Warto zwrócić uwagę na publikację Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych od Tania Książka. Bardzo dobrze sprawdza się jako książka do nauki. Osoby prowadzące przedmiot podstawy przedsiębiorczości często po nią sięgają. Wydawnictwo “Nowa Era” oraz autorzy (Zbigniew Makieła oraz Tomasz Rachwał) postarali się o to, by publikacja ta miała odpowiednie treści i dobrze wyglądającą szatę graficzną. Podręcznik jest całkowicie przystosowany do programy nauczania.

“Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych”- publikacja zgodna z ogólnopolskim programem nauczania

Ministerstwo Edukacji co jakiś czas wydaje nowy dokument dotyczący podstaw nauczania. Dotyczy to przedszkoli, szkół podstawowych, branżowych, liceów oraz techników. Każdy z nich zawiera szeroko pojęte wytyczne dla różnych przedmiotów. Nie inaczej jest w przypadku podstaw przedsiębiorczości. Warto zwrócić uwagę na to, że rynek zmienia się i wprowadzane są ciągle nowe rzeczy. W zrozumieniu tego pomoże publikacja “Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych“. Przygotowuje ona uczniów do zrozumienia tematyki związanej z gospodarka, finansami oraz ekonomią. W podręcznik podzielony jest na sześć działów. Każdy z nich omawia jakieś ważne zagadnienie związane z rynkiem. W podrozdziałach znaleźć można kilka sekcji. Są to między innymi:

  • ciekawostki, czyli “Czy wiesz, że…”,
  • wyjaśnienia niektórych definicji, czyli “Warto zapamiętać”,
  • samouczek ekonomicznych obliczeń (“Policz to”),
  • ciekawsze fragmenty tekstów źródłowych, czyli “O tym się mówi”.

Publikacja “Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych” daje podwaliny do dalszej nauki. Niektórzy uczniowie będą chcieli rozwijać się w tym kierunku dalej. Inni otrzymają podstawy, na których mogą się opierać w życiu. Książka ta przynosi wiele pożytku.

 

Share